| Highlight: | TDA7379 Stereo Power Amplifier Module,DC9V-17.5V Stereo Power Amplifier Module,38W+38W Stereo Power Amplifier Module |
Double channel DC9V-17.5V 38W+38W amplifier audio board featuring TDA7379 technology.
| Working Voltage | DC 9V - 17.5V |
| Output Power | 38W + 38W |
| Board Dimensions | 33.3mm (Length) × 25mm (Width) |