200W Mono Power Amplifier Board with A1943/C5200 High Power Tube and Wide Power Supply Range
Certification
China Shenzhen Creatall Electronics Co., Ltd. certification
Customer Reviews
Great products from a good supplier, goods are working nicely ⭐⭐⭐⭐⭐I will order again thank you!
—— Gift Adonsi
—— Anyway Violah
—— Ismail Khamis
So good quality module is provided by the seller. And easy to communicate very fast responding also.
—— Sayanik Mandal
What a good service from creatAll, very responsible! Good Job! Nice to have a business with u
—— Erick Setiawan
I'm Online Chat Now
200W Mono Power Amplifier Board with A1943/C5200 High Power Tube and Wide Power Supply Range 200W Mono Power Amplifier Board with A1943/C5200 High Power Tube and Wide Power Supply Range 200W Mono Power Amplifier Board with A1943/C5200 High Power Tube and Wide Power Supply Range 200W Mono Power Amplifier Board with A1943/C5200 High Power Tube and Wide Power Supply Range
Large Image :  200W Mono Power Amplifier Board with A1943/C5200 High Power Tube and Wide Power Supply Range
Product Details:
Place of Origin: China
Brand Name: creatall
Model Number: 200W Mono Power Amplifier
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 10pcs
Price: NA
Packaging Details: Carton box
Delivery Time: 5-8 working days
Payment Terms: T/T, AliPay, PayPal
Supply Ability: 1000 pcs/day
Description
Name: 200W Mono Power Amplifier Size: 120 X 60 X 45MM
Material: Abs Real Power: Undistorted Power 200W, Maximum Power 300W.
Highlight:
ABS Mono Amplifier Board
200w Mono Amplifier Board
200 Watt Mono Amplifier Board
ABS 200W Power Mono Amplifier Board 1943 + 5200 High Power Tube Amp
Product Overview
Key Performance: Undistorted power 200W, maximum power 300W with wide power supply range (DC ±20V-90V). Delivers excellent sound quality with strong driving capability, capable of powering 15-inch speakers effortlessly.
Technical Specifications
Product Name Amplifier Audio Module
Product Model 200W Mono Power Amplifier
Product Size 120 x 60 x 45mm
Material ABS
Color Black
Power Supply Dual voltage, DC ±20-90V (recommended below 90V)