Certification
China Shenzhen Creatall Electronics Co., Ltd. certification
Customer Reviews
Great products from a good supplier, goods are working nicely ⭐⭐⭐⭐⭐I will order again thank you!
—— Gift Adonsi
—— Anyway Violah
—— Ismail Khamis
So good quality module is provided by the seller. And easy to communicate very fast responding also.
—— Sayanik Mandal
What a good service from creatAll, very responsible! Good Job! Nice to have a business with u
—— Erick Setiawan
I'm Online Chat Now
Product Details:
Place of Origin: Guangdong, China
Brand Name: Creatall
Model Number: Digital power amplifier
Payment & Shipping Terms:
Minimum Order Quantity: 10pcs
Price: negotiable
Packaging Details: carton box
Delivery Time: 5-8 work days
Supply Ability: 10000 Piece/Pieces per Day
Description
Features: Amplifier Audio Module Application: Amplifier Audio Module
Operating Mode: Amplifier Audio Module Technology: Amplifier Audio Module
Series: Amplifier Audio Module Mounting Type: Direct Mounting
Description: Amplifier Audio Module Type: Professional Amplifier
Channels: 2 (2.0) Product Name: Amplifier Board
Port: Shenzhen Port,guangzhou Port
Highlight:
NE5532 Amplifier Audio Module
Amplifier Audio Module 24V
Class D Digital Amplifier DC12V
NE5532 Amplifier Audio Module Class D Digital Amplifier DC12V-24V
Digital Power Amplifier with Tone Control
Technical Specifications
Input Voltage DC 12-24V
Number of Channels Two Channels
Chip Configuration Two NE5532
Color Blue
Material Metal
Dimensions 96 × 39 × 20 mm
Installation Aperture 3 mm
Installation Hole Distance 89.3 × 32.3 mm
Key Features
  • Safe to use and durable construction
  • Lightweight and portable design for outdoor use
  • Integrated tone controller with treble and bass adjustment
Package Contents: Only the amplifier module as described above. Other products are not included.
Overall Rating
5.0
Based on 50 reviews for this supplier
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratings
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%
All Reviews
M
Mohammed Al Rashid
United Arab Emirates Apr 15.2026
وصل بسرعة ويعمل بشكل مثالي! استهلاك طاقة منخفض وأداء صوت جيد. منتج موثوق جداً، أنصح به.
A
Ahmad Ali
Malaysia Mar 25.2026
O
Oscar Nilsson
Sweden Feb 10.2026
in liten Bluetooth-förstärkare! Stabil Bluetooth 5.0-anslutning, ren 3W-ljudutgång. Fungerar bra med 5V-ström, kompakt och praktisk.